Grodziskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku


wsteczWstecz

Zebranie organizacyjne

2020-02-06

Gimnastyka umysłu i ćwiczenia na inteligencję

Na spotkaniu organizacyjnym 5 lutego br. po omówieniu planu na miesiąc luty kol. prezes oraz kol. przewodnicząca Rady Programowej zaproponowały ,abyśmy poćwiczyli swój umysł, czy wiemy jak skutecznie ćwiczyć umysł?
Każdy z nas powinien poświęcić czas i uwagę ćwiczeniom, które podniosą poziom naszego intelektu i przygotują go do wyzwań, jakie stawia przed nim życie?
Jednak przy ogólnej trosce o siebie zapominamy często o tym, co tak naprawdę czyni nas ludźmi. Bez sprawności tego narządu cała reszta traci sens. Komu szwankuje umysł, temu na nic zadbane i sprawne ciało.
Na początek kol. Krysia przygotowała kilka logicznych słownych zagadek, potem rozwiązywaliśmy krzyżówki i kalambury.
Wszyscy świetnie się bawili, dodam ,że podobały się nam te ćwiczenia! Chcemy zadbać o kondycję umysłu i sprawność intelektualną, która potrzebna jest nam w naszej codziennej pracy, w rozwoju ogólnym, ważna jest też koncentracja i motywacja, których można się nauczyć.
Musimy podtrzymywać zdolności intelektualne na wysokim poziomie, tak, aby jak najdłużej cieszyć się sprawnością umysłową. Rozruch dla naszego umysłu po dniu wytężonej pracy był świetnym bodźcem. Koleżance Krysi dziękujemy za przygotowanie ciekawych ćwiczeń. Zobaczcie, jak wyglądały nasze umysłowe zmagania.

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


    wsteczWstecz

    przejdź do góry...

    Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim. ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 d, 62-065 Grodzisk Wielkopolski, tel. (61)44-44-460, faks: (61)44-444-61

    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji