Aktualności (archiwum)


wsteczWstecz

Przestań ulegać niszczącemu Ciebie i Twoich bliskich gniewowi Przyjdź, na zmianę nigdy nie jest za późno !

2012-10-28

Rozwiązywanie konfliktów przy pomocy siły fizycznej i psychicznej przynosi szkody osobom jej doznającym i ją stosującym. Ofiarami przemocy są więc obie strony.

Rozwiązywanie konfliktów przy pomocy siły fizycznej i psychicznej przynosi szkody osobom jej doznającym i ją stosującym. Ofiarami przemocy są więc obie strony. Nikt nie ma prawa naruszać praw i dóbr osobistych, do których należą życie, zdrowie, godność osobista, nietykalność cielesna, wolność osobista. Maltretujący swoich bliskich powtarzają naruszanie dóbr i praw osobistych zależnych i słabszych od siebie bliskich, bo użycie przemocy przynosi ulgę, uwolnienie od napięcia nerwowego. Moment eksplozji emocji to zniewolenie doprowadzające do utraty kontroli nad sobą. W trakcie porywu emocjonalnego zmienia się świadomość. To ona po powrocie do równowagi pozwala na udawanie, że nic się nie stało. Nieprawdą jest, że dobiegające zza ściany odgłosy krzyku, wrzasku, bicia nie są słyszalne dla otoczenia. Każdy z nas jest odpowiedzialny moralnie i prawnie za swoje czyny, słowa, szkody u odbiorcy. Zaburzony sposób reakcji można korygować. Z pomocą przychodzą realizowane przez różne jednostki programy edukacyjno-korekcyjne dla osób mających trudności z panowaniem nad emocjami. Aktualnie realizowany jest taki program w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu przy ul. Poznańskiej 30 tel. 061 44 26 776 lub 061 44 26 773. Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim oferuje sprawcom i ofiarom przemocy spotkania z psychoterapeutą i psychologami (rejestracja pod numerami telefonów: 61 44 44 471. 61 44 44 472, 61 44 44 475). Dzięki tym ofertom dowiesz się jak uwolnić się od tego zniewolenia. Pomoc udzielana jest dzięki finansowaniu przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej do 31.12.2012 lub do wyczerpania środków finansowych na ten cel.


wsteczWstecz

przejdź do góry...

Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim. ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 d, 62-065 Grodzisk Wielkopolski, tel. (61)44-44-460, faks: (61)44-444-61

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji