Aktualności (archiwum)


wsteczWstecz

Opinie ze spotkania z sędzią Anną Marią Wesołowską

2013-10-01O godziskim spotkaniu w dniu 26 września br. z Sędzią Anną Marią Wesołowską można mówić tylko w superlatywach.
Wbrew oczekiwaniom niektórych uczestników nie dotyczyło wyłącznie relacji z pracy nad popularnym programem telewizyjnym z TVN. Pani Sędzia skupiła się na edukacji prawnej młodzieży i dorosłych. Opierając się na przykładach z życia codziennego wykazała, jak płynne są granice pomiędzy żartem a wykroczeniem, bądź wygłupem a przestępstwem.

Uczniowie dowiedzieli się, za co młodociani mogą trafić do poprawczaka czy więzienia. Otrzymali też wskazówki, gdzie mogą szukać pomocy w razie odczuwanych zagrożeń i niebezpieczeństw.
Nauczyciele zostali uczuleni na problemy alkoholowe i narkotykowe, z którymi trzeba walczyć zdecydowanie przy współpracy powołanych do tego instytucji.
Najwięcej czasu pani sędzia poświęciła przemocy fizycznej i psychicznej w środowiskach rówieśniczych, ale też w relacjach rodzice – dziecko. Podpowiedziała sprawdzone metody reagownia szkoły na wszelkie przejawy przemocy doznawanej przez uczniów (czasem przez samych nauczycieli i rodziców).
Dzięki urokowi osobistemu , komunikatywności i długoletniemu doświadczeniu zawodowemu Pani Sędzia Anna Maria Wesołowska potrafi przekonująco uczyć szacunku dla prawa i wrażliwości międzyludzkie.

Opracowanie przedstawicieli Szkoły Podstawowej w Kąkolewie


wsteczWstecz

przejdź do góry...

Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim. ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 d, 62-065 Grodzisk Wielkopolski, tel. (61)44-44-460, faks: (61)44-444-61

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji