Aktualności (archiwum)


wsteczWstecz

Wrażenia ze spotkania z Sędzią Anną Marią Wesołowską ciąg dalszy

2013-10-04Jestem pod wielkim wrażeniem spotkania z Sędzią Anną Marią Wesołowską, które odbyło się dnia 26.09.23013 r. w CK Rondo w Grodzisku Wlkp. Pani Sędzia spotkała się z nauczycielami, by omówić ważny problem, szerzącej się agresji i przemocy wśród młodzieży. Przed spotkaniem dla nauczycieli, sędzina spotkała się z grodziską młodzieżą,a później z ich rodzicami.

Anna Maria Wesołowska, w swoim wystąpieniu chciała zwrócić szczególną uwagę na to, jak ważne są działania, mające na celu otoczenie opieką ofiary przemocy oraz działania profilaktyczne.

Podpowiedziała, by stwarzać w szkołach miejsca przyjazne zwierzeniom i oferujące realną pomoc.

Sędzina wskazała na rolę edukacji prawnej wśród starszej młodzieży, gdyż często nie jest ona świadoma karności za czyny, które popełnia. Wesołowska na autentycznych przykładach ukazała przypadki, które dla uczniów mogły być tylko niemądrą zabawą, a realnie to wykroczenia i przestępstwa widniejące w kodeksie karnym.

Sędzina w przystępny sposób przybliżyła zagrożenia wynikające z niedostrzegania krzywd i nieumiejętności pomocy dzieciom. Pokazała drogi, jakimi łatwiej trafić do młodego człowieka i uzyskać jego zaufanie. Podpowiedziała, by w szkołach powstały "kąciki", w których każdy będzie mógł uzyskać poradę i pomoc prawną. Wskazała, by szkoły miały też swoje "skrzynki Korczaka" ułatwiające komunikację i pozwalające wypowiadać się uczniowi w sposób anonimowy.

Anna Maria Wesołowska w sposób profesjonalny i przystępny przekazała nauczycielom, żeby nie pozostawali obojętni na żadne zachowania, które mogą nieść ze sobą krzywdę dziecka.


Ewa Zarucka
Przedstawiciel Szkoły Podstawowej w Grąblewie


wsteczWstecz

przejdź do góry...

Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim. ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 d, 62-065 Grodzisk Wielkopolski, tel. (61)44-44-460, faks: (61)44-444-61

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji