Aktualności (archiwum)


wsteczWstecz

Ho, ho ho, ale się działo! Ruszył senioralny konwój świętego Mikołaja

2015-12-31


Ho, ho ho, ale się działo! Ruszył senioralny konwój świętego Mikołaja
W piątek, 11 grudnia z grodziskiej Promessy ruszył konwój św. Mikołaja. Jego dwunastu pomocników odwiedziło przedszkole im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim, w którym przez dwie godziny zabawiało dzieci z trzech grup: Motylki, Jaskółki i Mrówki. Maluchy odkrywały przyjemność wspólnego tańca, a seniorzy podgrzewali świąteczną atmosferę przeistaczając się w mimów pakujących prezenty.

Oczekiwanie na św. Mikołaja w końcu zostało nagrodzone, bo każde dziecko zostało obdarzone upominkiem, czyli przygotowaną przez seniorów świąteczną dekoracją i słodyczami. Wesoły pochód pomocników św. Mikołaja był kontynuowany we wtorek, 15 grudnia. Wówczas seniorzy spotkali się z grupami: Sójek i Sikorek z przedszkola przy ul. 27 Stycznia w Grodzisku Wlkp.
Zabawa dla ponad stu dzieci i dwudziestu trzech wolontariuszy była możliwa dzięki współfinansowaniu tej inicjatywy ze środków Rządowego Programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020. Ale na tym nie koniec. Wkrótce, osiemnastu wolontariuszy z koła pomocy bliźniemu odwiedziło z bożonarodzeniowymi życzeniami i świąteczną niespodzianką jedenastu przewlekle chorych mieszkańców Grodziska Wlkp. i okolic. Ten pomysł został finansowo wsparty ze środków Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO).

Danuta Grzanowska
członek Grodziskiego Wolontariatu Senioralnego

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


    wsteczWstecz

    przejdź do góry...

    Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim. ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 d, 62-065 Grodzisk Wielkopolski, tel. (61)44-44-460, faks: (61)44-444-61

    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji