Aktualności


wsteczWstecz

ZAPROSZENIE do udziału w zajęciach rehabilitacyjnych w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Rakoniewicach dla osób niepełnosprawnych

2019-03-14

Warsztaty Terapii Zajęciowej prowadzone są przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Serce” w Rakoniewicach. Warsztaty stwarzają warunki do rozwoju i usamodzielniania osób niepełnosprawnych. Prowadzone są zajęcia w zakresie rehabilitacji społecznej oraz zawodowej.
Zapraszamy do odwiedzenia naszych Warsztatów, gdzie w pracowniach potrafimy wykonać bardzo ciekawe i często niespotykane prace - rękodzieło. Pracownie jakimi dysponujemy to pracownia rehabilitacyjna, komputerowa, plastyczna, artystyczna, pamiątkarska, techniczna, dekoracyjna, witrażu, gospodarstwa domowego i krawiecka.
Oprócz zajęć prowadzonych w pracowniach oraz zajęć dodatkowych jak: prowadzenie kabaretu "Wótezecik" oraz zajęć sportowych często uczestniczymy w piknikach, przeglądach artystycznych i plastycznych, konkursach, olimpiadach specjalnych, turniejach, spływach kajakowych, rajdach rowerowych.

Ważne są dla nas także organizowane uroczystości takie jak spotkanie wielkanocne, wigilijne, pikniki, bale.
Jesteśmy otwarci na otaczający nas świat, dlatego chętnie wyjeżdżamy na wycieczki. Organizujemy i uczestniczymy w wyjazdach czy spotkaniach, które dają nam szansę na wspólną rehabilitację i odpoczynek co integruje "warsztatową rodzinę".

Warunkiem do przyjęcia na Warsztaty jest posiadanie:
• orzeczenia o stopniu niepełnosprawności (stopień umiarkowany lub znaczny) ze wskazaniem do uczestnictwa w terapii zajęciowej
• przyjęcie na zajęcia dokonane będzie w przypadku zwolnienia się miejsca
Warsztaty Terapii Zajęciowej zapewniają bezpłatne uczestnictwo oraz dojazd na zajęcia! Zajęcia terapeutyczne odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 15.00.
Serdecznie zachęcamy do kontaktu z nami.
Dane kontaktowe:
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Serce”
Warsztaty Terapii Zajęciowej Rakoniewice
tel. 609 491 812, e-mail: kajuss@interia.eu


wsteczWstecz

przejdź do góry...

Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim. ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 d, 62-065 Grodzisk Wielkopolski, tel. (61)44-44-460, faks: (61)44-444-61

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji