Aktualności (archiwum)


wsteczWstecz

To już pewne. Gmina Grodzisk Wielkopolski wśród szczęśliwych laureatów.

2019-03-26

W kwietniu 2019 roku wystartuje nowy projekt OPS-u. „Grodziski kiermasz rodzinnych inspiracji i tradycji” uzyskał podwójne uznanie na etapie wojewódzkim i ogólnopolskim.

Gmina Grodzisk znalazła się wśród 10 najlepszych w skali regionu. Grodziski koncept uzyskał maksymalną punktację. Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu rekomendował projekt do dofinansowania przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie". Centralna komisja konkursowa doceniła tylko 2 projekty z Wielkopolski i 65 projektów w skali 16 województw.

Zaprezentowany przez grodziski OPS pomysł to senioralna i rodzinna inwestycja o wartości dofinansowania 57 239zł, świetna lokata na własny i społeczny rozwój, szansa na odkrywanie magii przynależności do lokalnej wspólnoty.

Na mieszkańców czeka wiele atrakcji i wydarzeń. Czekają na nie złaknione przygód i bliskości rodzinnej dzieci. Warto zobaczyć szczęście dziecka, samemu je inicjować i przeżyć znowu swoje dzieciństwo. Udział w projekcie jest prosty. Wystarczy przywołać wspomnienia, zaczerpnąć z nich pomysły zabaw, odwołać się do tradycji. To może być unikatowy czas, aby wspólnie z innymi stać się organizatorem Dnia Dziecka, zabaw planszowych czy innych pomysłów.

W planie są spotkania o ciekawej tematyce np. o godności osoby ludzkiej, o radzeniu sobie z dużym tempem zmian, z dużą ilością napływających bodźców, o problemach współczesnej młodzieży. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie i coś zaproponować innym.

Zainteresowanych zapraszamy do siedziby OPS po ankietę rekrutacyjną, aby określić sposób zaangażowania się w naszkicowane już wstępnie działania, które realizowane będą od maja do grudnia 2019 roku. Ankiety będą dostępne w siedzibie OPS od 15 kwietnia 2019 roku.


wsteczWstecz

przejdź do góry...

Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim. ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 d, 62-065 Grodzisk Wielkopolski, tel. (61)44-44-460, faks: (61)44-444-61

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji