Aktualności


wsteczWstecz

Plener

2019-09-09

Gminne Centrum Pomocy Środowiskowej poprzez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim w partnerstwie z Grodziskim Stowarzyszeniem„ Amazonki” realizuje od czerwca do listopada 2019 roku ponadlokalny projekt „Orężem naszym pędzel i śpiew”. Zadanie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Honorowy patronat nad projektem przyjął Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego.
W ramach projektu od 18.08 do 22.08.2019 roku zrealizowano „ IV SENIORALNY PLENER MALARSKI – Chrzypsko Wielkie 2019” . Plener odbywał się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „ Sielawa”. Partnerami w realizacji pleneru był Ośrodek Pomocy Społecznej z Grodziska Wielkopolskiego, Buku, Opalenicy, Swarzędza, Dom Senior Wigor ze Zbąszynia, Prezes Związku Polskich Twórców Sztuki pani Magdalena Sciezynska. W zadaniu uczestniczyło 25 seniorów reprezentujących wyżej wymienione Ośrodki. Zajęcia rozpoczęto wykładem przybliżającym uczestnikom zadania narzędzia i techniki malowania, zajęcia warsztatowe przy sztalugach. Zajęcia warsztatowe poprowadziło 3 instruktorów malarstwa. Podczas pleneru dużym zainteresowaniem cieszyła się poranna gimnastyka oraz spotkania integracyjne. W przeddzień zakończenia zadania odbyła się uroczystość podsumowania PLENERU, połączona z wystawą obrazów i omówieniem każdego z nich . Podczas spotkania wręczono seniorom dyplom uczestnika pleneru, a instruktorom oraz jednostkom wspierającym podziękowania za wkład w przygotowania i realizację zadania. W drodze powrotnej do domów seniorzy zwiedzili Muzeum Opalińskich w Sierakowie.

Podczas Pleneru powstało 25 obrazów, które będzie można podziwiać już podczas „DRZWIACH OTWARTYCH” w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej w Grodzisku Wielkopolskim w dniu 25.09.2019 roku oraz 11 i 12.10.2019 roku w Grodziskiej Hali Sportowej podczas Gminnego Dnia Seniora i KONCERTU NA SREBNĄ NUTĘ. Z uwagi na prośbę uczestników projektu będą też wystawy obrazów organizowane w innych miejscowościach, z których wywodzą się uczestnicy Pleneru.

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

Dołączone pliki:

  1. <img src=
  2. <img src=


wsteczWstecz

przejdź do góry...

Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim. ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 d, 62-065 Grodzisk Wielkopolski, tel. (61)44-44-460, faks: (61)44-444-61

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji