Aktualności


wsteczWstecz

II Grodziski Przeglądu Twórczości Uczniowskiej’ 2019. Chwile warte wspomnień.

2019-12-05

28 listopada 2019 roku dostarczył 280 uczestnikom II Grodziskiego Przeglądu Twórczości Uczniowskiej chwil, które chciałoby się przeżyć jeszcze raz. Centrum Kultury Rondo stało się tego dnia domem dla ponad 100 rodzin laureatów konkursów pt. „Mój rodzic i ja-jak być dobrym dzieckiem i dobrym rodzicem”. Finaliści z sześciu gminnych szkół w oczekiwaniu na rozstrzygnięcia jury w konkursach plastycznych i teatralnych diagnozowali relacje rodzinne, zastanawiali się „czy światu potrzebne są czary?”. Salę widowiskową nie przez przypadek wypełnili kochający, wspierający, siedzący obok siebie rodzice, dziadkowie, rodzeństwo. To było to ważne wydarzenie w życiu rodziny i grodziskiej wspólnoty. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatora. Zgromadzeni wzajemnie się sobą zaopiekowali. Uniesione ręce siedzących stały się przewodnikiem i zaproszeniem dla doświadczających niedogodności z powodu braku miejsc. Najmłodsi uczestnicy zajęli miejsca na kolanach swoich rodziców, aby stojący mogli też wytchnąć i czuli się zaopiekowani. Powstała wspólnota rodzin zatrzymała się w zgiełku dnia, znalazła czas na bycie razem, radość, odczuwanie, refleksje nad pracami wyłonionych finalistów. Przygotowania w szkole, debaty w domach doprowadziły do zaprezentowania podczas II Przeglądu Twórczości Uczniowskiej 75 prac plastycznych, 4 scenariuszy teatralnych. Szkolni plastycy i aktorzy zostali docenieni przez jury, widownię, Burmistrza i Jego Zastępcę w osobach Pana Piotra Hojana i Pana Marcina Brudło. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do fotogalerii.

II Grodziski Przeglądu Twórczości Uczniowskiej był objęty patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego i został dofinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na podstawie projektu „Grodziski Kiermasz Rodzinnych Inspiracji i Tradycji” przygotowanego przez grodziski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


    wsteczWstecz

    przejdź do góry...

    Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim. ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 d, 62-065 Grodzisk Wielkopolski, tel. (61)44-44-460, faks: (61)44-444-61

    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji