Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim

Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim

Informacja Promessa

Data publikacji: 2021-10-20

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim działające w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej  realizuje  projekt  "Przyjaźń i realizacja swoich pasji receptą na optymizm i szczęście". Projekt został dofinansowany przez Gminę Grodzisk Wielkopolski. W ramach zadania  Seniorzy skorzystali z udziału w cyklu  warsztatów z psychologiem pt.” Rozwój własnego potencjału receptą na aktywność i szczęście”, warsztatów plastycznych metodą decoupage, warsztatów gier i ćwiczeń wzmacniających pamięć z poznaniem dodatkowych możliwości jakie daje tablet, spaceru  nordyckiego po terenach leśnych w Zdroju z rehabilitantem oraz gimnastyki na świeżym powietrzu. Projekt wniósł dużo  radości oraz nowych sił i pozytywnego myślenia. Seniorzy poprzez udział w zadaniach mile spędzili czas realizując swoje pasje oraz zdobywając nowe umiejętności  i wiedzę.

 

  

1234

Drzwi otwarte Promessa

Data publikacji: 2021-10-04

Plakat

Dodatkowy punkt spisowy.

Data publikacji: 2021-09-17

Możliwość spisania się w Urzędzie Miejskim w Grodzisku Wielkopolskim w godzinach popołudniowych.

spis

Komunikat

Data publikacji: 2021-09-08

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W SŁOCINIE zaprasza 12.09.2021 roku (NIEDZIELA)
w godzinach od 14:00 do 19:00 do mobilnego punktu szczepień podczas festynu w Grodzisku Wlkp.
„Plenerowe granie – pożegnanie lata”
Dla każdej osoby, która się zaszczepi na hasło "KGW SŁOCIN" mamy słodki ale zdrowy upominek!

UWAGA! Dostępne szczepionki: Pfizer i Johnson & Johnson.

Druga dawka (Pfizer) będzie podawana w Grodzisku Wlkp.

zaproszenie na festyn

Informacja

Data publikacji: 2021-08-23

Wnioski na stypendia szkolne 2021/2022 można składać od 1 września 2021 roku do dnia 15 września 2021 roku w biurze obsługi klienta od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15.

Ruszył Bar Dworcowy w Centrum Ekonomii Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim. Zasady korzystania z zakupu obiadu w abonamencie.

Data publikacji: 2021-08-16

16 sierpnia 2021 roku w Centrum Ekonomii Społecznej został otwarty Bar Dworcowy  w Grodzisku Wielkopolskim. Działalność rozpoczął od obiadów dwudaniowych na abonament. Bar jeszcze nie jest czynny dla klientów bez abonamentu. Usługa gastronomiczna dla indywidualnego klienta na miejscu będzie dostępna od 01.09.2021 roku.  Przydatne informacje dla zainteresowanych ofertą obiadową.

Cena 1 obiadu brutto:

-13,00zł z własnym pojemnikiem (lunchbox) i odbiorem osobistym

-14,00zł  z własnym pojemnikiem (lunchbox) i dowozem pod wskazany adres

-16,00zł z odbiorem osobistym lub konsumpcja na miejscu w opakowaniach jednorazowych

-17,00zł z dowozem pod wskazany adres w zakupie abonamentowym

Wpłata za obiady dokonywana jest z góry:

-gotówką lub kartą w Barze Dworcowym przy ul. Kolejowej 18

-przelewem na konto bankowe w Banku Spółdzielczym o numerze: 84 9063 0008 2103 0200 0015 0001

-według przykładu  tytułem: wpłata za obiady imię i nazwisko

-za datę zapłaty przyjmuje się datę dokonania wpłaty.

Zamówienie posiłku na abonament poprzedzone jest złożeniem deklaracji zakupu w siedzibie Baru Dworcowego przy ul. Kolejowej 18, tel. 504 897 888.

Istnieje możliwość złożenia zamówienia w miejscu zamieszkania w przypadku osób starszych, mających trudności w poruszaniu się. Zamówienia przyjmowane są przez pracowników Centrum Ekonomii Społecznej.

Deklaracja korzystania z obiadu może być całomiesięczna we wszystkie dni tygodnia bądź może obejmować wybrane dni tygodnia od poniedziałku do niedzieli.

Istnieje możliwość w przypadkach losowych zgłoszenia nieodebrania posiłku z wyprzedzeniem czasowym osobiście w Barze Dworcowym bądź telefonicznie pod numerem 518 715 305.

Niezgłoszenia nieodebrania posiłku nie podlega zwrotowi środków pieniężnych.

Podstawą wydawania posiłków jest potwierdzenie dokonania wpłaty oraz okazanie imiennej karty posiłkowej na dany miesiąc.

Spisz się jak najszybciej samodzielnie! Pamiętaj, masz na to czas tylko do momentu, gdy skontaktuje się z Tobą rachmistrz.

Data publikacji: 2021-08-13

Czas na samodzielnie spisanie się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 masz do momentu, gdy skontaktuje się z Tobą rachmistrz – nie czekaj do 30 września! Pamiętaj, że udział w spisie to twój obowiązek.

Masz wiele możliwości zrealizowania obowiązku spisowego:

 • Najszybciej i najwygodniej zrobisz to przez Internet. Wypełnij formularz online na https://spis.gov.pl/, to zajmie tylko kilka minut.
 • zadzwoń na numer 22 279 99 99 i spisz się telefonicznie – rachmistrz wprowadzi do formularza Twoje dane,
 • spisz się przez Internet na specjalnie utworzonym przez Gminę stanowisku - w Grodzisku Wielkopolskim mieści się ono w Gminnym Centrum Informacji, ul. Przemysłowa 7/1.

Czytaj całość publikacji "Spisz się jak najszybciej samodzielnie! Pamiętaj, masz na to czas tylko do momentu, gdy skontaktuje się z Tobą rachmistrz."

plakat

Od 1 lipca 2021 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejmuje wypłatę dodatku 300+ w ramach programu „DOBRY START”.

Data publikacji: 2021-06-24

Od 1 lipca br., zgodnie z wprowadzonymi zmianami do programu "Dobry start" zmienią się zasady naboru wniosków o przyznanie świadczenia dobry start.

Począwszy od najbliższego roku szkolnego 2021/2022, świadczenie dobry start będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych - w miejsce gminnych i powiatowych organów właściwych - zapewniając w pełni zautomatyzowany proces obsługi programu "Dobry start".

Według nowych zasad, wnioski o świadczenie dobry start będzie można składać do ZUS tylko drogą elektroniczną, a wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazane konto bankowe.

Wnioski  drogą online będzie można składać, tak jak w latach ubiegłych od 1 lipca do 30 listopada przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/ , przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Świadczenie dobry start nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program Dobry Start nie obejmuje również studentów.

Jeśli nie masz profilu PUE, przyjdź na spotkanie z ekspertem ZUS, który założy go dla Ciebie
Zapraszamy: 16 , 23 i 30 lipca 2021r. w godz. 10:00 do 12:00 miejsce: OPS Grodzisk Wielkopolski

Załączniki:

 1. 1 (plik pdf 165KB)
 2. 2 (plik pdf 1246KB)

zapytanie ofertowe

Data publikacji: 2021-06-07

Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim zaprasza do składania ofert na „Udzielenie w 2021r. schronienia osobom bezdomnym z terenu Gminy Grodzisk Wielkopolski w noclegowni.

Załączniki:

 1. zapytanie ofertowe (plik pdf 3489KB)

zapytanie ofertowe

Data publikacji: 2021-06-02

Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim zaprasza do składania ofert na "Udzielenie w 2021 roku schronienia osobom bezdomnym z terenu Gminy Grodzisk Wielkopolski w schronisku dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi".

Załączniki:

 1. zapytanie ofertowe (plik pdf 4187KB)

zapytanie ofertowe

Data publikacji: 2021-06-02

Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim zaprasza do składania ofert na świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi (terapia sensoryczna) w miejscu ich zamieszkania na terenie Gminy Grodzisk Wielkopolski.

Załączniki:

 1. zapytanie ofertowe (plik pdf 2220KB)

zapytanie ofertowe

Data publikacji: 2021-06-02

Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim zaprasza do składania ofert na świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi (terapia psychologiczna) w miejscu ich zamieszkania na terenie Gminy Grodzisk Wielkopolski.

Załączniki:

 1. zapytanie ofertowe (plik pdf 2063KB)

zapytanie ofertowe

Data publikacji: 2021-06-02

Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim zaprasza do składania ofert na świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi (terapia pedagogiczna) w miejscu ich zamieszkania na terenie Gminy Grodzisk Wielkopolski.

Załączniki:

 1. zapytanie ofertowe (plik pdf 2054KB)

zapytanie ofertowe

Data publikacji: 2021-06-02

Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim zaprasza do składania ofert na świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi (rehabilitacja ruchowa, terapia neurologopedyczna) w miejscu ich zamieszkania na terenie Gminy Grodzisk Wielkopolski.

Załączniki:

 1. zapytanie ofertowe (plik pdf 2355KB)

Komunikat

Data publikacji: 2021-06-02

Uprzejmie informujemy,

że w dniu 04 czerwca 2021 r. (piątek)

Ośrodek Pomocy Społecznej

oraz Gminne Centrum Pomocy Środowiskowej w Grodzisku Wielkopolskim

będą nieczynne.

zapytanie ofertowe

Data publikacji: 2021-05-21

Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim zaprasza do składania ofert na świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi (terapia neurologopedyczna) w miejscu ich zamieszkania na terenie Gminy Grodzisk Wielkopolski.

Załączniki:

 1. zapytanie ofertowe (plik pdf 2031KB)

Komunikat Gminnego Biura Spisowego w Grodzisku Wielkopolskim

Data publikacji: 2021-05-13

Szanowni Państwo !!!

            1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Informacje, które pracownicy polskiej statystyki publicznej zbiorą od każdego z nas poszerzą i zaktualizują wiedzę o naszym kraju i jego mieszkańcach.

            Podstawową i obowiązkową formą udziału w badaniu jest Samospis Internetowy. Wystarczy wejść na stronę spis.gov.pl zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną jest to najbezpieczniejsza i najwygodniejsza forma wypełnienia swojego obowiązku.

            Dla mieszkańców, którzy nie posiadają dostępu do internetu gmina przygotowała stanowisko do samospisu, które mieści się w Gminnym Centrum Informacji w Grodzisku Wielkopolskim przy ulicy Przemysłowej 7/1. Punkt spisowy czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00

            Osoby wykluczone cyfrowo mogą skorzystać z opcji „spisz się przez telefon” na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki od poniedziałku do piątku w godz.  od 8.00 do 18.00 pod nr tel. 22 279 99 99.

            Osoby, które ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność nie będą mogły spisać się przez internet zostaną spisani przez rachmistrzów telefonicznie.  Od 4 maja br. swoją pracę rozpoczęli rachmistrze spisowi, którzy dzwonić będą do respondentów z numeru    22 828 88 88. Tożsamość rachmistrza można sprawdzić na infolinii spisowej oraz poprzez aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl

            Z uwagi na epidemię Covid-19 wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.

 

                                                                      Koordynator Gminnego Biura Spisowego

                                                                                    Artur Kalinowski

                                                                       Sekretarz Gminy Grodzisk Wielkopolski

 

plakat

Kolejna odsłona Centrum Ekonomii Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim. Przyśpiesza powstanie Baru Dworcowego.

Data publikacji: 2021-05-12

Pomysł na przywrócenie Baru Dworcowego w Grodzisku Wielkopolskim znajduje swoje źródło w myśleniu o rozwoju lokalnym, o rozwoju ekonomii społecznej na terenie Gminy Grodzisk Wielkopolski. To myślenie znajduje odzwierciedlenie w Lokalnym Programie Rewitalizacji dla Gminy na lata  2017 -2023 oraz w  krajowym i regionalnym programie rozwoju ekonomii społecznej i solidarnej do 2023 roku.

Następstwem tego myślenia okazało się partnerstwo dwóch podmiotów  prawnych Gminy Grodzisk Wielkopolski i Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim, które w kwietniu 2021 powołało do życia Spółdzielnię Socjalną Dworzec.

To dzięki tej inicjatywie dokonała się rejestracja Spółdzielni Socjalnej Dworzec w  maju 2021 w Krajowym Rejestrze Sądowym i możliwym staje się wskrzeszenie Baru Dworcowego Grodzisk Wielkopolski. 

Spółdzielnia Socjalna Dworzec przyciąga uwagę Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, który  dofinansował  infrastrukturę po byłym Dworcu PKP, przyczyniającą się do rozwoju regionalnego i lokalnego w ramach konkursu WRPO2014+ i Poddziałania 9.2.1 Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych.

Nowo powstały podmiot ekonomii społecznej  już uzyskał rekomendację Leszczyńskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej  do udzielenia dotacji na utworzenie 5 nowych miejsc pracy.

W perspektywie debata  Powiatowej Rady  Rynku Pracy nad szansami i wyzwaniem nowo powstałej spółdzielni socjalnej i jej roli w przyczynianiu się do wzrostu zatrudnienia i osiągania spójności społecznej.

Bar Dworcowy Grodzisk Wielkopolski będzie przykładem społecznego zarządzania przedsiębiorstwem, w którym osoby zatrudnione będą odpowiadały za rozwój tego przedsiębiorstwa, za utrzymanie swoich miejsc pracy i prowadzoną działalność na rzecz społeczności lokalnej.  Warto podkreślić, że Bar Dworcowy oprócz oferty sprzedażowej  będzie prowadzić działania więziotwórcze.

Zapraszamy mieszkańców do poznawania klimatu Baru Dworcowego za pośrednictwem powstałej strony facebook: Bar Dworcowy Grodzisk Wielkopolski, która wciągu 2 dni przyciągnęła uwagę ponad 230 osób.

https://www.facebook.com/Bar-Dworcowy-Grodzisk-Wielkopolski-101540665446624

logo
Zobacz także: archiwum "Aktualności" (archiwum)...